Finanse Bardzo Osobiste (blog) - Edukacja finansowa dzieci - bank taty
Bardzo fajny artykuł Ani Sadowskiej (na blogu Marcina Iwucia). Autorka opisuje w nim wiele ciekawych aspektów związanych z prowadzeniem banku taty. Większość swojej wiedzy opiera w tym tekście na książce Davida Owena "Bank Taty".
W artykule możemy znaleźć między innymi informacje o historii banku taty (skąd to w ogóle się wzięło). W przystępny sposób Ania pokazuje nam, w jaki sposób patrzeć na niektóre sprawy, aby lepiej zrozumieć, dlaczego akurat ten sposób a nie inny jest w tym wypadku dobry. Poruszone są także takie kwestie jak kieszonkowe (wpływ zachowania dziecka, jego wyników w szkole, czy wykonywania obowiązków domocych), przygotowanie do finansowego życia oraz podział kosztów (za co powinno płacić dziecko, a za co rodzic) no i wreszcie dlaczego w ogóle warto się w to bawić i jak to zrobić.
Podsumowując, jest to bardzo fajny artykuł, który w skrócie pozwala nam zrozumieć główne kwestie związane z prowadzeniem banku taty.
Książka "Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej" autorstwa Davida Owena.
Jest to książka, która pokazuje rodzicom, jak uczyć ich dzieci odpowiedzialności finansowej. Jak nietrudno się domyślić, nazwa tej strony inspirowana jest tytułem tej książki.
Książkę bez problemu można kupić w internecie. Dla ułatwienia zamieszczam małe zestawienie sklepów*, które ją oferują. Uprzejmie informuję jednak, że są to tzw. linki afiliacyjne. Korzystając z nich nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Ja natomiast mogę otrzymać kilka procent prowizji (które pomoże mi rozwijać ten serwis) ze sprzedaży książki. Jeśli zdecydowałeś się kupić przez ten link, bardzo Ci dziękuję!
Przyjaźnie prowadzony blog Marcina Iwucia, na którym znadziesz wiele cennych rad i informacji, jak postępować z pieniędzmi. Autor bloga praktycznie zawsze oczekuje interakcji dlatego zaznaczę, że warto czytać także komentarze. Teksty jakie tam znajdziesz dotyczą przede wszystkim dorosłych, ale są także materiały pomagające w edukacji naszych dzieci. Oto linki bezpośrednio do nich:
Jeśli znasz inne źródła, którego tutaj brakuje i uważasz, że jest godne zainteresowania, daj mi znać (przez formularz kontaktowy). Zapoznam się z Twoimi materiałami i jeśli uznam je za ciekawe, to na pewno tutaj umieszczę.